Klavyeli telefonlar, iphone alternatifleri, iphone benzeri telefonlar, iphone benzeri telefonlar


apple, alışılageldik tüm telefon kalıplarından bizleri sıyırarak mobil alana yepyeni kavramlar getirerek sektörü iphone ile tanıştırdı. 1 yıl önce çıkan iphone, yakında pek çok ülkede satışa sunulacak. cuma günü de i̇spanya'da satışı başlanacak iphone 100€'dan daha düşük bir fiyatla alıcı bulabilecek, ancak gsm operatörüyle 18 aylık sözleşme imzalamak koşuluyla.

oysa ki iphone piyasayı sarstıktan sonra iphone'un özelliklerine yakın telefonlar çıkaran diğer markalar ise sözleşme şartı koymadan bu telefonları size sunuyorlar.

i̇spanyol20minutos sitesi bu konuda bir araştırma yaparak, iphone'a rakip telefonları sıralamış:

\

nokia n95 8gb
21 mm. kalınlığı ve 128 gr. ağırlığıyla 8gb'lık bir alan sunan nokia n95 akıllı telefon pazarındaki en başarılı modellerden biri. 2.8 inç ekrana sahip olan telefonun da 5 megapixel'lik carl zeiss lensli bir kamerası da bulunyor. doğrudan video kaydedip internete yükleme özelliğine de sahip olması güzel özelliklerinden biri. hsdpa, wifi ve gps özelliklerine sahip olan cihaz symbian s60 işletim sistemi kullanıyor. fiyatı ise 659€.

***

\
samsung i900 omnia
3.2 inç'lik dokunmatik ekranıyla 240x400 çözünürlüğe sahip. windows mobile 6.1 kullanan telefonun,samsung için özel olarak tasarlanmış bir grafik arayüzü bulunyor. wifi ve gps özelliklerine sahip alet, 3g teknolojisiyle 7.2mbps hıza ulaşabiliyor. otomatik odaklanma özelliğine sahip 5 megapixel'lik kamerası ise diğer bir özelliği. mp3, aac,wma, ogg ve amr gibi ses formatlarının yanısıra; divx, xvid, wmv ve mp4 video formatlarını da destekleyen cihaz fm radyo ve bluetooth 2.0 ile birlikte geliyor. piyasaya 8gb ve 16gb'lık dahili hafıza sunan iki farklı modelle çıkacak.

***

\
htc touch diamond
dokunmatik ekrana sahip telefon windows mobile 6.1 işletim sistemine sahip. 7.2mbps'lik hıza ulaşabilen cihaz gps ve wifi özelliklerine sahip. 2.8 inch'lik dokunmatik ekranı ve 3.2 megapixel dahili kamerası bulunan cihazın 4gb'lık dahili hafızası var. fiyatı ise 599€.

***

\
backberry bold
yüksek hızlı internet erişimi (hsdpa), wifi ve gps özellikleri bulunan cihaz q klavyeye sahip. 480x320 çözünürlüğündeki ekranı bulunan cihazın dahili hafızası ise sadece 1gb, ancak microsd kartlarla 8gb'a kadar yükseltilebiliyor. aac, mp3, wma, divx ve wmv formatlarıyla uyumlu olan bu cihazın fiyatı henüz belirsiz olsa da 500€'ya satılacağı tahmin ediliyor.

***

\

sony ericsson xperia x1
i̇nceleyeceğimiz son telefon ise sony ericsson xperia x1. bu cihaz, iphone ile rekabette sony ericsson'un en büyük kozlarından biri. windows mobile işletim sistemi kullanan cihazın q klavyesi bulunuyor. 3 inch'lik ekranı ile ön plana çıkan telefonun çözünürlüğü ise 800x480 pixel ve dokunmatik ekrana sahip. flash özelliğine sahip 3.2 megapixel kamerası bulunuyor. hafızası yalnızca 400mb ancak microsd kartları kabul ediyor. fiyatı henüz belirsiz olan cihazın hızlı internet,wifi ve gpsözellikleri bulunuyor.

Comments :

1
Bejeweled Blitz dedi ki...
on 

Bejeweled Blitz, Bejeweled Blitz Hileleri, Oyna, indir, Bejeweled Blitz hilesi, Bejeweled Blitz Hileleri, facebook bejeweled hilesi, bejeweled blitz hile

Yorum Gönder

 

Takip Et

Dizinler