MSN Geri Alma, Çalınan Msn geri alma, Çalıntı msn alma, msn geri almak, msnim çalındı ne yapmalıyım, hacklenen msni alma, heklenen msn alma

Diyelim ki msn adresiniz çalındı, virüsle MSN üzerinden veya başka bir yolla şifresi çalındı. MSN’ininizi geri almak istiyorsunuz? Peki bunu nasıl yaparsınız. Aşağıdaki yörüngeleri inceleyerek.

2) Direkt link : https://support.live.com/eform.aspx?productKey=wlid&ct=eformts

http://support.msn.com/default.aspx?locale=en-us Bu linkteki servisler şu anda Türkçe destek vermemektedir. Bu yüzden hotmail veya Msn destek formunu ingilizce olarak doldurmanız gerekiyor. Hotmail ile yapacağınız tüm yazışmalarda ingilizce olucaktır. Eğer bu linke girdiğinizde sizi başka bir dil seçenek sayfasına yönlendiriyorsa UK veya United States ingilizcesini seçin. Servisler arasından ” Windows Live ID “ seçeneğini seçerek yukarıda verdiğim Direkt linkteki form bölümüne ulaşabilirsiniz.

Diğer bir link ise -> https://support.live.com/default.aspx Sayfadaki listeden sizi ilgilendiren bölümü seçerek ilgili formu doldurup gönderebilirsiniz.

3) Açılan form sayfasında ilgili yerleri aşağıda gösterdiğim biçimde doldurun.

* Full Name: ( İsim ve Soyad yazın. ) Örnek : Bilgi Deposu

* The e-mail address for us to send a response: ( Bu bölüme bir e-mail adresi yazın. Çalınan mail hakkında sorulacak olan sorular ve şifre bilgileri buraya yazacağınız e-mail adresine gelicek. Şifrenizi geri alana kadarda Msn servisleriyle yaptığınız tüm yazışmaları buraya yazdığınız mail ile yapın. ) Örnek : simdiki_mail@mail.com

* Primary e-mail address/member

So that we may better assist you, please provide as many details as possible about your issue.

* What type of problem do you have? (Select the option that most closely matches your problem.Your selections enable us to quickly provide the most accurate response.) (Bu bölümde hotmail servisi ile hangi konuda problem yaşadığınızı soruyorlar)

” Sign in and password ” bölümünü seçin ve altında açılacak kutu içinde ise ” I think my account has been hacked or hijacked ” bölümünü seçin.

* Be specific when describing your problem. The details that you include enable us to promptly send you the most likely solution to your issue. : (Bu bölüme aşağıdaki Urgent ile başlayan cümleyi aynı şekilde yazın)

Urgent and important. My mail is hacked . Help me please

* Frequency of the issue: First time ( Bu seçeneği seçin )

* Who is your ISP? : ( Bu bölümde kullandığınız servis sağlayıcısını soruyorlar )

Bu bölümü Turk Telekom Adsl Company seklinde doldurabilirsiniz.

* Have you recently installed any new software (if you enter yes please add more comments in the text box above)? : No ( Bu bölümde son zamanlarda yeni bir program veya benzer birsey yukleyip yuklemediginiz soruluyor. No seçeneğini seçelim )

Submit ile doldurduğumuz form bilgilerini gönderelim ve beklemeye başlayalım.

———————

4) Form bilgilerini gönderdikten bir süre sonra aşağıdaki gibi bir mail alıcaksınız.

Not : Msn veya Hotmail size gönderdiği e-mail ‘de sorduğu soru şeklini, sıralamasını veya sıralama şeklini değiştirebilir. Burda verilen örnek şuanda kullanılan ve çalışan bir örnektir.

Hello OsmanAtabey

Thank you for writing to Windows Live ID Technical Support. This is Von and I understand that you believe that the security of your account has been compromised. I know how important it is for you to get your account back, so let me assist you.

OsmanAtabey, I would like to help you regain access right away, but because we value our members security and privacy, we will need your cooperation in verifying the account ownership. When we receive and verify the necessary information, we can give you the link that will allow you to reset your password. Please provide the following completely and accurately:

1. Your Windows Live ID

For Windows Live Mail customers:

For Windows Live Messenger customers:

Your patience and cooperation on this matter are greatly appreciated. We look forward to your response and resolving your concern.

Sincerely,

Von

———————— Hotmail Tarafından gönderilen Sorulara Vereceğiniz Yanıtlar ———————–

5) Hotmail ‘den gelen bu maile cevabımızda aşağıdaki şekilde olmalıdır.

Not : Çalınan mail hakkında aşağıdaki soruları yanıtlayacak kadar bilgiye sahip değilseniz cevabını hatırlayamadığınız veya bilmediğiniz soruların yan tarafına ( I dont Know and Dont remember ) şeklinde bir cevap yazın. Aşağıdaki soruların çoğu hotmail ayarlarına yazdığınız bilgilerin doğruluğunu ögrenmek için sorulmaktadır. İlk başta dediğim gibi Hotmail ayarlarındaki bilgileri hatırlayamıyorsanız bu bölümleri yanlış bilgilerle doldurmayınız.

İçlerinde cevaplanması gereken en önemli sorular : Eski şifreler ve hangi tarihler arasında kullanıldığı, alternatif mail adresi, msn messengera veya hotmail adresinize şifreniz hacklenmeden önce en son giriş tarihi veya hangi saatler arasında olduğu detaylı olarak yazılır, hotmail içinde oluşturduğunuz dosyalar klasörler ve hatırladığınız her hangi bir veya birkaç mail içerigi, Msn veya hotmail arkadaş listeniz ( Bu bölümde ne kadar çok detay yazarsanız sizin için o kadar iyi olur) .

Kendi bilgilerinizi aşağıda gösterildiği biçimde yazabilirsiniz. ( Kalın yazı ile yazılan soruların karşısında nasıl cevaplar yazmanız gerektiği açıklanmıştır )

Hello

Addition information :

My old passwords : ( Bu seçeneği ek bilgi olarak ben ekledim. Mail için kullandığınız eski şifreleri bu bölüme yazabilirsiniz tabiki şifreleri hangi tarihler arasında kullandığınızı hatırlamanız gerekiyor. Tarih bilgisi şu aylar arasında veya şu sene gibi tahmini olarakta verilebilir ve ingilizce olarak yazılmalıdır. )

Örnek : My old passwords : tcpsecurity.com in 2005-2006 , osmanatabey in 2007 January

1. My Windows Live ID : ( Şifresi çalınan hotmail ‘i yazın ) Örnek : çalınan_mail@mail.com

2. Your First and Last Names : ( İsim Soyad buraya ) Örnek :Osman Atabey

3. Date of Birth (Month/Date/Year) : ( Doğum Tarihi buraya Ay/Gün/Yıl şeklinde ) Örnek: 06/15/1977

4. Country or Region : ( Ülkeyi yazın ) Örnek : Turkey

5. State (if applicable) : ( Bulunduğunuz İl ‘i buraya yazın ) Örnek : Istanbul / Kadıköy

6. Zip or Postal Code : ( Bulunduğunuz İl ‘in posta kodunu yazın ) Örnek : 34200

7. My IP address : Bu mail i göndermeden önce www.whatismyip.com adresinden ip adresinizi ögrenin ve bu bölüme yazın. Örnek: 81.214.175.14

8. Answer to your Secret Question (if applicable) : Gizli soru ve cevabını bu bölüme yazın.

My secret question : ( Gizli sorunuzu yazın ) My answer : (Gizli sorunuza verdiğiniz cevap buraya)

Örnek : My secret question : Encok sevdigim yemek My answer: makarna

9. Alternate email address : ( Eğer şifresi çalınmış olan hotmail adresinin ayarlarına alternatif bir mail yazdıysanız o maili buraya yazın.) Örnek : alternatif_mail@mail.com

10. My Internet Service Provider : ( ISP yani internet servis sağlayıcınız hangisiyse bu bölüme yazın. Türk Telekom Adsl Company, SuperOnline, E-Kolay vs.. olabilir. )

11. My last date Signed in Time : (Burada ise hotmail veya msn ‘ye en son hangi tarihte giriş yaptığınız soruluyor. Hatırlıyorsanız yazın eğer mail şifrenizin ne zaman çalındığını biliyorsanız o tarihide buraya ekleyin ) Örnek : I signed in 03/26/2007 My mail is hacked 03/27/2007

For Windows Live Mail customers Answers : ( Hotmail için sorulan soruların cevapları )

1. Any folders my created (aside from the default folders) : ( Hotmail içinde daha önce bir dosya veya klasör oluşturup oluşturmadığınız soruluyor. Eğer hatırlıyorsanız isimlerini yazın )

Örnek : My folders : depo, play, ozel_mailler, eski_mailler

2. Contacts in my address book (please include the e-mail address) : (Hotmail içindeki arkadaş listeniz veya devamlı olarak mail gönderip aldığınız kişilerin mail adreslerini buraya yazın.)

Örnek : Contacts in my adress book : arkadasim1@mail.com arkadasim2@baskamail.com

3. Subjects of any old mail that is in your Inbox or mail folders : ( Hotmail içinde aklınızda kalan eski bir mail içeriği, gelen maillerden bir örnek, gönderdiğiniz veya detaylı olarak hatırladığınız bir mail içeriğini bu bölüme yazın )

For Windows Live Messenger customers Answers : ( Msn messenger için sorulan soruların cevapları )

1. A list of Contacts in your buddy list (please include the e-mail address) : (Msn messenger arkadaş listenizde olan kişilerin mail adreslerini detaylı olarak yazın. Ne kadar fazla e-mail adresi hatırlar ve yazarsanız o kadar iyi olur.)

2. Your Windows Live Messenger Nickname (your Messenger display name) : ( Msn messenger içinde kullandığınız nick veya görüntü adı (Display) bölümüne en son yazdığınız yazının aynısını buraya yazın.) Örnek: OsmanAtabey & TcpSecurity.com

6) En son olarak gönderdiğiniz bilgilerin doğruluğu Msn ve Hotmail tarafından kontrol edilip onaylandıktan sonra size şifrenizi yenilemeniz için bir mail göndericekler o maildeki adımları uygulayarak mailinizi geri alabileceksiniz.

Comments :

0 yorum to “MSN Geri Alma, Çalınan Msn geri alma, Çalıntı msn alma, msn geri almak, msnim çalındı ne yapmalıyım, hacklenen msni alma, heklenen msn alma”

Yorum Gönder

 

Takip Et

Dizinler