Hulki Cevizoğlu istifa etti, dshp partisi başkanı istifa ettiDemokratik Sol Halk Partisi (DSHP) Genel Başkanı Hulki Cevizoğlu Cevizoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti: "Ülkenin içinde bulunduğu durumu gözönüne alarak, siyasi hayatımı bundan sonra farklı bir oluşumla sürdüreceğim. 5 aralık 2009 tarihinde seçildiğim DSHP Genel Başkanlığı görevi dahil, tüm üyelik ve görevlerimden, yönetim anlayışındaki farklılıklar nedeniyle istifa ediyorum. DSHP kurucularından Sayın Rahşan Ecevit’e ve tüm çalışma arkadaşlarıma bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim." Cevizoğlu’nun yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı İsmail Dükel, Genel Sekreter Özkan Leblebici, Genel Sekreter Yardımcıları Murat Ali Sakal ve Aytaç Tiryaki de istifalarını partiye sundular.
ÇİFT BAŞLILIK VARDI
DSHP’deki görevinden istifa eden eski Genel Başkan Hulki Cevizoğlu, istifasına DSHP’deki "çift başlılığın" neden olduğunu belirterek, "Sabrettim, daha önce alınması gereken bir karardı" dedi.

ANKA’ya konuşan Cevizoğlu, istifa nedeninin ani bir karar olmadığını belirterek, "Sabrettim, daha önce istifa edecektim. Az bir süredir genel başkan olmama rağmen, bu süre bana göre uzundu" diye konuştu. İstifasına DSHP yönetimindeki "çift başlılığın" neden olduğunu ifade eden Cevizoğlu, "Bir partide bir genel başkan olur. Yasa dışı genel başkanlara tahammülüm yok. Buna Rahşan Ecevit’i kuşatan kişiler neden oldu. Rahşan Hanım da bu konuda daha dirayetli olabilirdi. Bu çift başlılık konusunda iki kez uyarı yaptım, üçüncüde istifa ettim" dedi.

Cevizoğlu, siyasete de başka bir oluşumla devam edeceğini belirtti.

Comments :

0 yorum to “Hulki Cevizoğlu istifa etti, dshp partisi başkanı istifa etti”

Yorum Gönder

 

Takip Et

Dizinler